הארכיטקטורה של פלטפורמת מייד4נט – SCEXPERT

פלטפורמת SCEXPERT פותחה בחברת Made4net היא תשתית שלמה לפיתוח יישומים. הפלטפורמה מורכבת משירותים מוכנים לשימוש, רכיבים, מחולל מסכים – GUI, תקנים וכלי עזר לתחזוקה המקצרים את הזמן הדרוש לבניית אפליקציה. הפלטפורמה יעילה במיוחד בעת בניית מוצר תוכנה. מאפשרת למפתחים להרחיב את הרכיבים המובנים ולעמוד בדרישות היישום תוך שמירה על הרכיבים החדשים באותם תקנים כמו התשתית. הפלטפורמה מבוססת באופן מלא על Microsoft.Net תוך שהיא מרחיבה את תכונותיה של שפת התכנות.
SCEXPERT

מחולל מסכים

אובייקט המסך הוא המסגרת לבניית ממשק המשתמש. האובייקט שולט בכל היבטי הניווט במסך, כניסת המשתמש ותבנית חזותית אחידה עבור מסכי היישום. כמו כן אובייקט המסך מסייע בשמירה על מראה ותחושה תואמים בכל מסכי היישום.

 

גישה לנתונים

שכבת הגישה לנתונים היא קבוצה של אובייקטים האחראים על כל פעולות CRUD של הנתונים (יצירה, קריאה, עדכון ומחיקה). האובייקטים העסקיים של היישום ואובייקט הנתונים יוצרים בקשות מחוכמות של נתונים משכבת ​​הגישה לנתונים ולכן לא מודעים לאופן שבו הנתונים מ-DAL מאוחזרים.

בנוסף לפעולות המחוכמות והפשוטות על הנתונים, ה-DAL מספק את התכונות הבאות:

  • אבטחה – מוודא שהנתונים במסד הנתונים אינם יכולים להיפגע על ידי משתמשי האפליקציה המבצעים פעולות לא מכוונות או זדוניות.
  • תקינות נתונים – מוודא שהאילוצים מנוהלים ושגיאות מטופלות בצורה מושלמת לפני שמגיעים למסד הנתונים.
  • תקינות פעולות – הבטחת שפעולות שאמורות לקרות יחד יבוצעו במלואן או שבכלל לא יבוצעו.
  • תקינות בו-זמנית – מניעה ממספר משתמשים לשנות רשומה בו-זמנית.
  • טיפול בשגיאות – מספק הודעות שגיאה ידידותיות שנותנות למשתמש של הוראות כיצד להמשיך.

 

תבניות נתונים

תבניות נתונים הן סכמות נתונים המתארות את מבני הנתונים (טבלאות מסד נתונים אופייניות) ומקצות תכונות לכל שדה במבנה הנתונים. תבניות אלה משמשות כדי למקסם את האופן שבו המבנים מוצגים בממשק המשתמש ואת האופן שבו הנתונים מאוחזרים ממאגר הנתונים.

 

אובייקטי נתונים

אובייקט הנתונים הוא אובייקט מרכזי בפלטפורמה של Made4net . הוא מורכב מכל התבניות האחראיות ליצירת ממשק המשתמש עבור פעולות מחוכמות בבסיס הנתונים. אובייקט הנתונים משתמש בתבניות נתונים על מנת לצייר את ממשק המשתמש וליצור בקשות מחוכמות משכבת ​​הגישה לנתונים.

 

הודעות

אובייקטי ההודעות של פלטפורמת Made4net מנצלים את הפונקציונליות הקיימת בשירותי ההודעות של  של (MSMQ ) Microsoft. אובייקטי ההודעות מספקים את כל התכונות של טיפול בהודעות, גיבוי תורי הודעות ושחזור תורים.

 

מנהל חריגים

מנהל החריגים מורכב מאובייקטים מרובים המספקים כלים לטיפול ורישום של פעולות חריגות בקובצי LOG (יומן אירועי מערכת) ניתן להשתמש באובייקט החריג על ידי כל אובייקט עסקי או שירות יישום סטנדרטי במערכת  .

ביקורת נתונים ופעולות

שירות הביקורת של הפלטפורמה מספק שיטות סטנדרטיות לביקורת פעולות משתמש ואירועי מערכת.

 

מנהל אירועים

מנהל האירועים הוא מנגנון ניתוב הודעות. כל תהליך בקשה יכול להירשם לכל אירוע שנוצר על ידי כל תהליך אחר. מנהל האירוע מחזיק את "רשימות ההתראות" לכל אירוע ושולח הודעות לכל התהליכים הרלוונטיים.

 

שפות

ל-Data Object יש יכולות רב לשוניות והוא יכול לתרגם את הנתונים המועברים לממשק המשתמש תוך כדי תנועה. בדרך כלל, יש את שפת ברירת המחדל שנבחרה במהלך תהליך ההתקנה. שפה זו תהיה ברירת המחדל עבור כל חשבונות המשתמש החדשים וכן שפת ברירת המחדל עבור יומני המערכת וניהול המערכת.

כל משתמש יכול לשנות את העדפות השפה שלו מתוך רשימה של שפות זמינות. תהליך התרגום מבוסס על טבלאות אוצר מילים שניתן לגשת אליהן ולשנותן על ידי מנהל מערכת ובכך קל מאוד להוסיף שפות למערכת או לשנות את מונחי היישום כך שיתאימו למינוח הלקוח.

 

אבטחת מיידע

אבטחת יישומים מושגת באמצעות גישת אבטחה מרובת רמות. רכיבי האבטחה משובצים בשכבת הגישה לנתונים, באובייקטים עסקיים ובשכבות ממשק משתמש. ישנם כמה מנגנונים המעורבים בתכונות האבטחה:

  • מנגנון אימות. – מזהה באופן ייחודי את המשתמש של אפליקציית הלקוח כך שרק משתמשים מאושרים יכולים לגשת לאפליקציה כולה או חלק ממנה.
  • מנגנון הרשאות.- קובע את הפעולות שהמשתמש המזוהה באופן ייחודי יכול לבצע. פעולות אלו יכולות להיות משימות או פעולות על משאבים שאליהם מוענקת גישה למשתמש המאומת.
  • מנגנון אימות מידע- מבטיח שרק נתונים מתאימים ותקפים יתקבלו על ידי האפליקציה.
  • מנגנון ביקורת ורישום –  שומר ומבקר את רישום האירועים ופעולות המשתמש.
דילוג לתוכן